Економіка
Запоріжжя відмовляється від гарячої води, а малозабезпеченим дадуть гроші на бойлер

Запоріжжя відмовляється від гарячої води, а малозабезпеченим дадуть гроші на бойлер

В середу, 27 липня, депутати Запорізької міськради на сесії затвердили рішення «Про врегулювання питання надання послуги з постачання гарячої води». Вирішили , що місто відмовиться від централізованого гарячого водопостачання. А соціально незахищеним категоріям населення виділять по 6 тис. грн. на придбання бойлера.

«Вже далеко не перший рік містяни постійно скаржаться на поганий запах і колір гарячої води, на її низьку температуру, а також на те, що якість послуг з гарячого водопостачання не відповідає їхній вартості. Через це, а також через постійне підвищення тарифів на гарячу воду, мешканці міста, які проаналізували ситуацію та зробили відповідні прорахунки, вже давно відмовилися від послуг гарячого водопостачання та встановили у своїх домівках бойлери.

Більше того, запоріжці відмовляються від послуг на гарячу воду навіть цілими будинками, в яких діє форма правління ОСББ. На цей час вже 90 таких будинків повністю відійшли від централізованого гарячого водопостачання», - написав секретар Запорізької міськради Анатолій Куртєв.

За його даними, починаючи з 2013 року загальне споживання гарячої води у Запоріжжі скоротилося на 56%. В результаті якість гарячої води погіршилась, адже вона почала застоюватись у трубопроводах.

«Тобто цю воду підводять до будинку, але через те, що менше людей вмикає крани, вона замість того, щоб бігти по трубах, стоїть в них і остигає та втрачає якість. І на виході ми отримуємо окислену жовту воду з неприємним запахом та ще й низької температури.

У той же час ті люди, які користуються бойлерами, таких проблем просто не мають. У них завжди є гаряча вода нормальної якості та температури. До того ж вони ще й щорічно сплачують приблизно вдвічі менше коштів, ніж користувачі послугами централізованого гарячого водопостачання», - пише Куртєв.

Задля економії під час опалювального сезону депутати вирішили відмовитись від централізованого гарячого водопостачання. Це дозолить Запоріжжю заощаджувати понад 500 млн. грн. щороку та скасувати абонентську плату за постачання гарячої води.

Соціально незахищеним категоріям населення вирішили виділити по 6 тис. грн. на купівлю та встановлення бойлера.

Читайте також: Позбавлення волі за ухилення від військової служби: У Дніпрі винесли вирок бійцю ТрО, який не повернувся до військової частини;

2022-07-31 20:30:00
true
Відео Дня


Архів Новин