«Бронза» в міксті: Гімнаст з Запоріжжя Радомир Стельмах виграв другу медаль на ЄЮОФ-2022

Українські спортивні гімнасти Радомир Стельмах та Анна Лащевська стали третіми у змаганнях змішаних пар на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі-2022, який проходить у Банській Бистриці (Словаччина). Цей формат вперше внесли в програму на нинішньому розіграші, тому виграні українцями медалі стали історичними.

Про це повідомляє Укрінформ та Федерація гімнастики України.

Змагання пройшли 28 липня 2022 року, на третій день змагань зі спортивної гімнастики.

Спортсмени дійшли до 4 з 5 раундів фіналу змагань серед змішаних пар, де на 0.551 бала випередили суперників і отримали «бронзу».

Кваліфікація до фіналу змішаних пар відбувалася під час кваліфікаційних виступів у багатоборстві серед хлопців і дівчат. Найкращим спортсменом від України став Радомир Стельмах, який став чемпіоном в індивідуальному багатоборстві, а найкращою спортсменкою серед дівчат стала Анна Лащевська, яка днем раніше зупинилася за крок до медальних місць у жіночому індивідуальному багатоборстві. Разом наші спортсмени увійшли до топ-16 змішаних пар відповідно до системи відбору і отримали шанс боротися за медалі, що вони успішно й зробили.

Бронзова медаль Радомира Стельмаха і Анни Лащевської є історичною, адже такий вид програми як змішані пари зі спортивної гімнастики був представлений на ЄЮОФ вперше.

«Золото» виграли італійці Ріккардо Вілла та Аріанна Грілло, «срібло» - Юкка Оле Ніссінен та Хелен Кеврік з Німеччини.

Раніше Стельмах виграв багатоборство на ЄЮОФ.

У Дніпрі пішов з життя легендарний тренер з боксу Сергій Авдієвський, що виховав призера Олімпіади Віктора Савченка;