Події
Знущався та катував мирних мешканців Бердянського району: судитимуть комбата росгвардії

Знущався та катував мирних мешканців Бердянського району: судитимуть комбата росгвардії

Із початку окупації частини території Запорізької області військовослужбовець рф був призначений так званим «військовим комендантом» окупаційної адміністрації одного із селищ Бердянського району. На цій посаді він  виконував завдання Кремля із придушення руху опору та проведення масових репресій проти мирних мешканців на захопленій  території України. 

Обвинувачений разом із підлеглими йому військовими рф розшукували, а потім затримували українських патріотів. Їх привозили до катівні, яка була облаштована на території місцевої окупаційної комендатури рф, де утримували у нелюдських умовах, били, здійснювали постріли над головою, імітуючи страту. Також застосовували до людей жорстокі тортури з використанням мотузок для удушення та електроструму. У такий спосіб вони схиляли їх до співпраці, а також вимагали надати інформацію щодо інших проукраїнських активістів. 

За процесуального керівництва прокурорів Запорізької обласної прокуратури  до суду скеровано обвинувальний акт стосовно підполковника - командира батальйону 96 полку оперативного призначення 46-ї окремої бригади військ Росгвардії по Республіці Чечня за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). 

Наразі встановлюються інші військові рф, причетні до вчинення цих злочинів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
 
 
2023-06-27 14:30:00
true
Відео Дня
Архів Новин