Події
Заволоділи 1,7 млн грн бюджетних коштів на укладенні договорів купівлі-продажу деревини: викрито 3-х місцевих жителів Запоріжжя

Заволоділи 1,7 млн грн бюджетних коштів на укладенні договорів купівлі-продажу деревини: викрито 3-х місцевих жителів Запоріжжя

За процесуального керівництва прокурорів Василівської окружної прокуратури трьом мешканцям Запорізької області повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України), та одному з них – в легалізації доходів, одержаних злочинним  шляхом (ч. 1 ст. 209 КК України).

 
За даними слідства, у жовтні 2022 року у місцевого підприємця виник умисел на заволодіння бюджетними коштами, виділеними з державного бюджету одній із територіальних громад Василівського району у якості субвенції на закупівлю для населення паливної деревини дров. До його реалізації  він залучив свого родича та ще одного знайомого.
 
Після оголошення процедури закупівель з метою створення уявної конкуренції учасниками злочинної схеми надано до селищної ради низку комерційних пропозицій від неіснуючих підприємців, ціна за деревину в яких значно перевищувала середньоринкову. 
 
Забезпечивши у такий спосіб «власну» перемогу у торгах, організатору схеми вдалось укласти на себе та ще двох підставних осіб три договори купівлі – продажу паливної деревини, вартість якої майже на 1,7 млн грн перевищувала ринкову.
 
У травні 2023 року здобуті злочинним шляхом грошові кошти він  легалізував шляхом придбання автомобіля елітного класу.
 
Під час проведених обшуків за місцем мешкання підозрюваних виявлено та вилучено печатки «фіктивних» підприємців, а також комп’ютерну техніку, на якій виготовлялась бухгалтерська документація від імені цих осіб. 
 
Слідство триває, на причетність до злочину перевіряються посадовці селищної ради.
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
2024-05-27 18:30:00
true
Відео Дня








Архів Новин