Война в Украине
Криминал
Заробляли 2 млн. грн. щодня: ДБР припинило корупцію чиновників при перетині лінії розмежування у Запорізькій області

Заробляли 2 млн. грн. щодня: ДБР припинило корупцію чиновників при перетині лінії розмежування у Запорізькій області

У травні поточного року рішенням Ради оборони Запорізької області було затверджено Порядок перетинання лінії зіткнення громадянами України. Відповідно до нього українці мають подавати відповідні заявки, які розглядають уповноважені особи, та на їх основі формуються списки на виїзд. Але окремі «ділки» черед чиновників та правоохоронців придумали, як на цьому заробляти. «Пришвидшити» виїзд на автівці можна було за 800 доларів.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Порядок перетинання лінії зіткнення був ухвалений, аби українці могли безпечно та швидко пересуватися через лінію зіткнення. Але окремі «ділки» Запорізької ОВЦА, міської ради, а також правоохоронних органів організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за «швидкий» та позитивний розгляд таких заявок.

Для цього вони створювали штучні перешкоди або затягували час, або свідомо допускали помилки під час оформлення документів. В результаті час розгляду заявок на виїзд необґрунтовано затягувався та складав від 4 до 5 тижнів, або ж взагалі – особі відмовляли у перетині лінії зіткнення, оскільки в документах були вказані неточні дані.

Щоб пришвидшити процедуру, охочим пропонували заплатити. Була розроблена ціла система поборів із громадян, в залежності від засобу пересування та швидкості розгляду питання. Зокрема, з однієї автівки неправомірна вигода могла складати до 800 доларів. Гроші отримували спеціально залучені посередники.

Сьогодні, 13 серпня, працівники ДБР провели понад 20 обшуків у: Запорізькій ОВЦА, міській раді, правоохоронних органах області, у тому числі в осіб, які можуть бути причетні до цієї злочинної схеми. В результаті вилучено: чорнові записи, документи, незаконно отримані кошти, засоби зв’язку та інші речі.

З-поміж іншого слідчі ДБР затримали одного із посередників «на гарячому» в момент передачі 1,4 тис. доларів за «позитивний» розгляд заяви особи. Затриманий обіцяв вирішити питання з оформленням необхідних для виїзду на тимчасово окуповану територію України документів впродовж усього 2 днів за «символічну» плату.

«Схема зламана, під час війни не припустимо наживатись на бідах співвітчизників.

Робота Бюро у напрямку посилення протидії злочинності в умовах воєнного стану триватиме постійно у плідній взаємодії зі всіма органами влади», - пише пресслужба.

Під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора та у чіткій взаємодії з Віцепрем’єр-міністром–міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною Верещук, Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему незаконного збагачення у Запоріжжі. Щоденний незаконний прибуток складав 2 млн. грн.

Готується повідомлення зловмисникам про підозру.

Читайте також: 2,79 проміле: в Запоріжжі нетверезий водій наїхав на огорожу;

2022-08-13 17:00:00
true
Видео Дня

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua

Архив новостей