Культура
Водонапірну башту Другої Катерининської залізниці в Запоріжжі визнали пам’яткою архітектури місцевого значення

Водонапірну башту Другої Катерининської залізниці в Запоріжжі визнали пам’яткою архітектури місцевого значення

Наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 5 вересня №317 башту занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки архітектури та категорією місцевого значення «Водонапірна башта Другої Катерининської залізниці» охоронний № 5019-Зп.

Про це повідомила Запорізька ОВА.

«В той час, коли ворог цинічно нищить наш історико-культурну спадщину, ми разом з громадськістю докладаємо всіх зусиль аби зберегти все надбання. Завдяки оперативній подачі документів та невпинному відстоюванню частини історії Запорізького краю, Департамент культури та інформаційної політики разом з Управлінням містобудування та архітектури ЗОВА, нарешті досягли мети. Ми можемо пишатися тим, що історична будівля отримала відповідний до її важливості статус та буде збережена для наступних поколінь. Саме за це воюють наші герої на фронті, аби відстояти від варварів наші цінності, в тому числі культурні», - наголосив директор Департаменту культури та інформаційної політики Владислав Мороко.

У Запорізькій області існує багато будівель, які мають історичне значення та мають бути захищені від руйнувань, зносу чи видозміни. Одним з таких об’єктів є водонапірна башта часів Другої Катерининської залізниці.

Водонапірна вежа з комплексом споруд стала частиною вузлової вантажно-пасажирської станції Олександрівськ-II на Другій Катерининській залізниці, яку відкрили у 1904 році. Сама вежа розташовувалась за 500 м від станції на землях залізниці.

Після Другої світової війни башта не використовувалася за призначенням та фактично була частково зруйнована, наприкінці 1990-х роках земельна ділянка з баштою була передана у міську власність, у 2018 році – у приватну власність.

Для порятунку об'єкта на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини у 2019 році було розглянуто питання щодо «Водонапірної башти Другої Катерининської залізниці». Під час голосування абсолютною більшістю голосів було прийнято рішення звернутися до Міністерства культури з пропозицією щодо занесення цього об’єкту до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Задля збереження об'єкта від загрози руйнування, обласна влада наказом надала вежі статусу щойно виявленого об'єкта архітектури.

Читайте також: Поліція шукає свідків ДТП на проспекті Дружби народів у Кам'янському;

2022-09-09 17:30:00
true
Відео Дня
Архів Новин