Війна в Україні
Події
Перешкоджали проведенню мобілізаційних заходів: у Запоріжжі припинено незаконну діяльність групи осіб

Перешкоджали проведенню мобілізаційних заходів: у Запоріжжі припинено незаконну діяльність групи осіб

За даними слідства, підозрювані, які є учасниками одного з громадських рухів Запоріжжя, що активно протидіє правоохоронним органам і підриває мобілізаційні процеси, почали чинити активні перешкоди у реалізації військовослужбовцями ЗСУ повноважень під час мобілізації.

Своїми діями вони заважали врученню громадянам повісток.  Організовували зібрання, спрямовані на дискредитацію ТЦК, та в інші способи намагались блокували роботу їх співробітників. 

Створювали та поширювали в Інтернеті відеоролики з власними коментарями, в яких дезінформували населення про «протиправність» мобілізаційних заходів, відсутність повноважень на їх проведення у територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, чим підривали довіру громадськості до державної політики у сфері оборони України.  

Перейнявшись псевдоуявленням власної «демократії» та повіривши у свою безкарність, учасники руху стали перешкоджати правоохоронним органам у  боротьбі з наркозлочинністю. Під час викриття та затримання місцевих наркоділків вони умисно заважали роботі поліції з переслідування злочинців, ставши у такий спосіб на їх захист.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених 14 травня 2024 року за місцем проживання псевдоактивістів, вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, предмети з російською і так званою «ДНР» символікою тощо. 

На початку цього слідчого заходу один із учасників руху намагався втекти від правоохоронців через балкон, залишивши без нагляду у квартирі свою 5-річну дитину. Надалі  вчинив опір працівнику поліції, застосувавши до нього фізичну силу.

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури повідомлено про підозру п’ятьом мешканцям Запоріжжя у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань зі здійснення мобілізаційних заходів, вчиненого групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Поліція встановлює свідків ДТП з потерпілим на проспекті Науки в м. Дніпро;

На пожежі в Криворізькому районі виявили тіло чоловіка: деталі;

Зробив хибний виклик спецслужб: патрульні Запоріжжя притягнули порушника до відповідальності.

2024-05-15 20:30:00
true
Відео Дня
Архів Новин