Події
Ошукували громадян під приводом надання послуг з працевлаштування за кордоном: у Запоріжжі припинено діяльність злочинної організації

Ошукували громадян під приводом надання послуг з працевлаштування за кордоном: у Запоріжжі припинено діяльність злочинної організації

За даними слідства, засновником шахрайської схеми був житель Запоріжжя, який разом із двома співорганізаторами координував діяльністю створеної ним злочинної організації. Інші пять учасників  були  залучені на роль менеджерів «по роботі» з клієнтами. 

За розробленим планом вони розміщували у мережі Інтернет фейкові оголошення про допомогу у працевлаштуванні за кордоном. Вартість таких псевдопослуг складала в середньому 600 євро.
 
Під час телефонних розмов ознайомлювали клієнтів із наявними вакансіями, умовами роботи, проживання, оформлення робочих віз тощо, створюючи ілюзію фахового агентства з працевлаштування. 
Після отримання передоплати переставали відповідати на дзвінки. 
 
У такий спосіб підозрювані заволоділи коштами більше 20 потерпілих на суму понад 600 тис. грн.
Правоохоронцями проведено 14 обшуків. Вилучено понад 12 тис. дол та 2,5 тис. євро, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, чорнові записи, банківські картки тощо. 
 
Наразі учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України. Двом із них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, щодо інших – питання вирішується.
 
За процесуального керівництва Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя повідомлено про підозру організатору та учасникам злочинної організації, які під приводом надання послуг із працевлаштування за кордоном ошукували громадян (ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 5 ст. 190 КК України). 
 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
2024-05-31 14:30:00
true
Відео Дня
Архів Новин