Життя
Не турбувати – йде лінька: В Запорізькій області розпочалася заборона на вилов раків

Не турбувати – йде лінька: В Запорізькій області розпочалася заборона на вилов раків

Для збереження та охорони популяції раків у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі, в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. В Запорізькій області заборона вступила в дію сьогодні, 10 серпня, а на Дніпропетровщині розпочнеться з 20 серпня.

Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Залежно від погодних умов період початку та закінчення заборони у деяких областях може відрізнятися. З точними датами можна ознайомитись за посиланням.

За вилов раків під час заборони передбачено покарання: від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Заборона на Запоріжжі діятиме з 10 серпня по 20 вересня, на Дніпропетровщині – з 20 серпня по 30 вересня.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам у внутрішніх водоймах та Чорноморському регіоні – 10 см, у р. Дунай з придатковою системою, передгирловому просторі, оз. Сасик та Азовському регіоні – 9 см.

Забороняється вилов цих членистоногих у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Довідково:
Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені.

 

Читайте також: Гроші за адреси дільниць для референдума та вибухи в Кирилівці: Ситуація в Запорізькій області на 10 серпня;

Ситуація з паливом у Дніпропетровській області: актуальні ціни на 10 серпня;

2022-08-10 12:30:00
true
Відео Дня
Архів Новин