Війна в Україні
На Запорізькій АЕС російські війська знищили радіаційний моніторинг сховища з відпрацьованим ядерним паливом

На Запорізькій АЕС російські війська знищили радіаційний моніторинг сховища з відпрацьованим ядерним паливом

Вчора, 6 серпня, ввечері російські окупанти вкотре здійснили ракетні обстріли майданчику Запорізької атомної станції та міста Енергодар. Вони влучили по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП).

Про це повідомляє «Енергоатом».

«Вочевидь, цілили саме по контейнерах ВЯП, які просто неба зберігаються поруч із місцями обстрілу. 174 контейнери, в кожному з яких по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива!

Через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС. Відтак вчасне виявлення та реагування у разі погіршення радіаційної обстановки або витоку радіації із контейнерів відпрацьованого ядерного палива наразі неможливе.

Через безліч дрібних осколків від вибухів пошкоджено близько 800 кв. м віконних поверхонь в різних будівлях станції.

Внаслідок вибухів отримав осколкове поранення один працівник ЗАЕС – він був доправлений у міську лікарню. Всі російські військові, яких на майданчику ЗАЕС від дня її захоплення перебуває до 500 осіб, а також персонал терористичного Росатома заздалегідь сховались у бункерних приміщеннях станційних кризового центру та центру технічної підтримки», – зазначає «Енергоатом».

Війська РФ стріляли також поблизу території заводу будівельних конструкцій та по водозабору Енергодара.

«Цього разу ядерної катастрофи дивом вдалося уникнути, але дива не можуть тривати вічно. Треба терміново покласти край діям російських ядерних терористів, щоб вберегти Україну і світ від ядерної катастрофи. Тому вкотре наголошуємо на необхідності термінового виведення озброєних військових рф із території цивільного ядерного об‘єкту України – ЗАЕС – та встановлення в районі розташування найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції демілітаризованої зони!», - пише «Енергоатом».

Голова Запорізької ОВА Олександр Старух навів хроніку подій навколо ЗАЕС:

«5 березня вперше було обстріляно енергоблок №3, а 6 серпня від мережі було відключено енергоблок №4, оскільки відбулось часткове руйнування інфраструктури на АЕС. Наразі радіаційний фон знаходиться у межах норми, а ядерна частина станції неушкоджена. Вимірювання проводяться і на самому майданчику, і в межах міста Енергодар і поки що  відповідають нормі.

Усі фахівці продовжують працювати на своїх місцях: рятівники відновлюють роботу ліній електропостачання та локалізують низку проблем, а оператори намагаються стабілізувати роботу станції. Енергоблок №3 був виведений з роботи після березневих обстрілів, блок №1 знаходився у плановому ремонті, 2 та 4 наразі від’єднані від мережі, а 5 та 6 енергоблоки продовжують свою роботу та подають енергію, однак через нищення електромереж є небезпека того, що не буде можливості виводити електрику зі станції», - написав Олександр Старух.

Читайте також: Артем Колінько з Жовтих Вод став віце-чемпіоном турніру з боча в Нідерландах;

В Запоріжжі 8 серпня тимчасово змінить маршрут трамвай №3;

Ярослава Магучих з Дніпра стала віце-чемпіонкою етапу «Діамантової ліги» в Польщі;

2022-08-07 20:00:00
true
Відео Дня
Архів Новин