Війна в Україні
«Энергоатом»: Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки

«Энергоатом»: Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки

Періодичний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ упродовж останніх днів спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції. У результаті атаки на Запорізьку АЕС, на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків. Тому станом на 8:00 сьогодні, 8 серпня, АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Про це повідомив «Енергоатом».

«Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека.

Також пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС.

Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається.

Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України.

Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для примусу Росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу», - пише керівництво компаніі.

Також «Енергоатом» повідомив, що з-за обстрілів постраждала ще одна працівниця ЗАЕС. Так, внаслідок ворожого вогню у прибережній зоні вчора, 7 серпня, орієнтовно о 15:30 працівниця ЗАЕС Юлія Янжула отримала проникне осколкове поранення грудної клітини. Жінка перебуває в реанімації енергодарської міської лікарні у середньотяжкому стані.

«Це черговий факт нелюдського поводження рашистів на тимчасово окупованих територіях. Постійні обстріли ЗАЕС та її міста-супутника Енергодар призводять не лише до значних пошкоджень станції, що вже є безпрецедентним актом ядерного тероризму, а й до постійної загрози життю і здоров’ю працівників Запорізької АЕС та місцевих жителів.

Однак попри це український персонал станції продовжує працювати, у нелюдських умовах виконуючи всі заходи для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки не лише нашої держави, а й усього світу!», - зазначає керівництво «Енергоатому».

Читайте також: Лежав у калюжі крові: у Дніпрі місцеві жителі виявили труп біля магазину;

2022-08-08 16:00:00
true
Відео Дня
Архів Новин