Війна в Україні
Більше 12 влучань в об’єкти інфраструктури станції: Російська армія обстріляла ЗАЕС

Більше 12 влучань в об’єкти інфраструктури станції: Російська армія обстріляла ЗАЕС

Сьогодні, 20 листопада, вранці внаслідок численних російських обстрілів зафіксовано щонайменше 12 «прильотів» на майданчик Запорізької АЕС (Енергодар, Запорізька обл.). В результаті пошкоджено естакади зв‘язку зі спецкорпусами, баки запасу хімобессоленої води, система продувки парогенераторів, допоміжні системи одного з двох загальностанційних дизелів та інше обладнання інфраструктури станції. Також зафіксовано 3 влучання в районі підстанції «Райдуга». Відомості про пошкодження та руйнування там ще з’ясовуються.

Про це повідомило керівництво «Енергоатома».

Відео можна подивитись тут.

«Характер та перелік пошкодженого обладнання ЗАЕС свідчить про те, що рашисти цілили та вивели з ладу саме ту інфраструктуру, яка була необхідна для запуску енергоблоків 5 та 6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України», - пише керівництво компанії.

Нещодавно «Енергоатом» вирішив, а «Держатомрегулювання» надав дозвіл щодо виведення енергоблоків 5 та 6 на мінімально контрольований рівень потужності для отримання пари, яка критично необхідна в зимовий період року для забезпечення безпеки енергоблоків, персоналу, населення та довкілля.

«Рашисти всіляко намагались не дати українському персоналу станції запустити енергоблоки. Фейковим директором станції від росатому романенком, за сприяння російських військових, що захопили ЗАЕС і використовують її як власну військову базу, було заблоковано підготовку енергоблоків для виведення на мінімальний рівень потужності.

Однак цього їм виявилось недостатньо, і сьогодні рашисти обстріляли та пошкодили саме те обладнання, відмова якого унеможливлює будь-які подальші дії щодо запуску енергоблоків ЗАЕС.

рашисти вкотре влаштовують ядерний шантаж та своїми діями наражають на небезпеку весь світ!

Вчергове звертаємося до міжнародного співтовариства із закликом невідкладно вжити заходів для якнайшвидшої демілітаризації ЗАЕС, виведення з території станції та міста Енергодару всіх російських військових і повернення Запорізької АЕС під повний контроль України заради безпеки всього світу!», - пише керівництво «Енергоатома».

Фото: ЕНЕРГОДАР.ІНФО

Читайте також: У Дніпрі п'яна жінка перекинула візок з дитиною та травмувала її: рішення суду;

2022-11-20 18:30:00
true
Відео Дня


Архів Новин